Sigorta

Kasko Sigortası ve Mali Mesuliyet Sigortası


Araçta meydana gelebilecek her türlü maddi hasarı, aracın çalınması sonucu meydana gelecek zararı belirli limitler çerçevesinde karşılayan sigortadır. Kasko sigortasının geçerli olabilmesi için, kiracı tarafından bu sigortanın satın alınması ve kabul ettiğine dair ilgili alanın imzalanması, muhtemel kaza anında sürücünün uyuşturucu veya alkol etkisi altında olmaması, yasal hız sınırlarını aşmamış olması, araç kaza yerinden kaldırılmadan, Polis veya Jandarma tarafından kaza ve alkol raporlarının  tutturulması gerekmektedir. Polis veya Jandarma tarafından düzenlenmeyen raporlar geçersiz olup, bu gibi durumlarda aracın hasar bedeli ve tamirat süresince geçen süre, sözleşme üzerinde gösterilen bedel göz önünde bulundurularak kiracıdan tahsil edilir. Mali Mesuliyet Sigortası, herhangi bir hasar durumunda karşı tarafa verilecek hasarlar ve tedavi giderlerini belirli limitler çerçevesinde karşılar.


Ferdi Kaza Sigortası


Muhtemel kaza anında araçta bulunan kişilerin tedavi masraflarını, kalıcı sakatlık ve vefat tazminatlarını karşılayan sigortadır. Araçta bulunanların ve aracı kullananın teminatları farklıdır. Geçerli olabilmesi için kiralama esnasında satın alınması ve kabul edildiğine dair ilgili alanın imzalanması gerekmektedir.


 Hırsızlık Sigortası


Kiracı bu sigorta ile kiraladığı aracı çalınmaya karşı teminat altına alabilir.


Lastik - Cam - Far Sigortası


Kiracı dilerse bu sigorta ile, Kasko sigorta kapsamına girmeyen lastik yarılması, cam ve far kırılmalarından doğabilecek hasarları teminat altına alabilir.


 ** Tüm sigortaların geçerli olabilmesi için;


Trafik kanun ve kurallarına uyulması, kötü kullanım ve tam kusurlu olunmaması, aracın alkol ve uyuşturucu etkisi altında kullanılmaması, aracın yasal hız sınırlarının dışında kullanılmaması, alkol ve trafik raporlarının araç yerinden oynatılmadan alınmış ve en geç 48 saat içinde Esila Rent a Car'a ulaştırılmış olması, sürücünün kira sözleşmesinde kayıtlı olması gerekmektedir. Aksi takdirde sigortalar geçersiz olacak ve kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır. Ayrıca, Esila Rent a Car yetkililerine, yetkili trafik ekiplerine ve yerel kolluk kuvvetlerine yanıltıcı beyanlarda bulunmak ve araçların trafiğe kapalı ve yasak bölgelerde kullanılması ile aşırı yük ve yolcu taşınması sigortaların kendiliğinden iptaline neden olacaktır.


Kaza anında en kısa sürede (0332) 233 0 123  Acil Servis telefonlarının aranması ve bildirimde bulunulması zorunludur

Whatsapp Canlı Destek Hattı:
0532 526 66 13